6 niedziela Wielkanocy

5 maja 2024 roku

1.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, ofiary na renowację krzyża ze starego kościoła – z ul. Maciejowickiej – 200 zł, z ul. Milanowskiej – 200 zł i z Polika – 1.000 zł oraz ofiary z racji poświęcenia pól: z Kobusów – 380 zł, z ul. Działkowej, Zacisznej, Słonecznej i Wesołej – 400 zł z ul. Leśnej – 350 zł, z Kard. Wyszyńskiego – 190 zł, z ul. Wiejskiej, Wiosennej, Długiej, Wspólnej – 700 zł.

2.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie (z wyjątkiem czwartków i niedziel) o godz. 17.40. W czwartki nabożeństwa majowe o godz. 18.00, a w niedziele – po Mszy świętej o godz. 10.00.

3.

W środę wypada Uroczystość św. Stanisława, BM – głównego Patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

4.

W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją łączyć z nabożeństwem majowym.

5.

W przyszłą niedzielę poświęcenie pól dla mieszkańców ul. Brzozowej i Spacerowej – Msza święta w intencji mieszkańców w niedzielę o godz. 8.00 oraz dla mieszkańców ul. Krępskiej, Leszowej, Piaskowej, Krótkiej, Kościelnej, Projektowanej, Łaskarzewskiej, Podługi i Kościuszki – Msza święta w niedziele o godz. 17.00 w startym kościele.

6.

Po przyszłej niedzieli 13 maja rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. O dekorację figury Matki Bożej i przewodniczenie modlitwie różańcowej prosimy mieszkańców ul. Milanowskiej, Poprzecznej i Żelechowskiej.

7.

Zachęcamy do lektury prasy. W nowym numerze Echa katolickiego m.in.: kim była Helena Kmieć, której proces beatyfikacyjny rozpocznie się 10 maja oraz jak mądrze pomagać alkoholikom – radzi ks. Marek Dziewiecki. Na stolikach, obok prasy, znajdziemy folderki z informacją o planowanych rekolekcjach: dla seniorów, dla dorosłych, dla wdów i wdowców. Miejsce rekolekcji – Dom Rekolekcyjny przy Seminarium w Nowym Opolu k/ Siedlec.

8.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Wiśnioch.

08-460 Sobolew

Nr konta