XXXIII niedziela zwykła, 17 listopada 2019 roku

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary tacowe z przeznaczenie na diecezjalną Caritas oraz indywidulane na prace w parafii: z ul. Podługi – 400 zł, z ul. Milanowskiej – 200 zł, z ul. Kościelnej - 2 x po 500 zł oraz z ul. Długiej – 500 zł.

2. Dziś po mszy świętej o 12.00 katecheza dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii świętej. O 15.30 spotkanie Kręgu Biblijnego. O 16.30 spod kościoła wyjedzie autokar na sztukę do naszego seminarium. Gdyby ktoś jeszcze zdecydował się na wyjazd, można zapisać się w zakrystii. Koszt wyjazdu to 25 zł.

3. W najbliższy piątek 23 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W modlitwie pamiętajmy o naszym panu organiście, o chórzystach i scholi parafialnej.

4. W najbliższą sobotę, ze względu na ślub, różaniec wypominkowy wyjątkowo po mszy świętej o 17.00.

5. W Garwolinie 23 listopada (sobota) organizowany jest Bal Andrzejkowy dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie.

6. Od jutra pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków. Przyjęcie opłatka pobłogosławionego w parafii to wyraz naszej jedności z całą wspólnotą parafialną, która jest jak jedna rodzina. Dlatego parafianie nie kupują opłatka w markecie, ale przyjmują ten pobłogosławiony w parafii, który daje poczucie łączności z całą parafialną rodziną. W tym tygodniu pan organista odwiedzi naszych parafian wg następującego porządku: w poniedziałek – od 9.00 mieszkańcy Kobusów; we wtorek – od 9.00 mieszkańcy Godzisza od Sobolewa do krzyżówki oraz Gospodarstwo Ogrodnicze; w środę – od 9.00 mieszkańcy Godzisza od krzyżówki do końca w stronę Oronnego; w czwartek – od 9.00 – tzw. Nowiny, Wiktorzyn, ul. Sosnowa, Wrzosowa i Kownacka; w piątek – od 9.00 – ul. Krępska, Krępa, Podługi i Łaskarzewska. Przypominamy, że ofiara dla pana organisty nie jest zwykłą zapłatą za opłatek. Jest to wyraz naszej wdzięczności za posługę pana organisty w parafii. Niech będzie nas stać na to, żeby przynajmniej raz w roku, przy okazji roznoszenia opłatków, podziękować panu Mariuszowi za jego posługę w parafii.

7. W niedzielę za tydzień (24 listopada) po mszy świętej o 12.00 katecheza dla rodziców młodzieży z klas VIII przygotowującej się do bierzmowania.

8. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas mszy świętej o 10.00 dokonamy uroczystego aktu zawierzenia parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Będzie to także niedziela chrzcielna w parafii oraz niedziela tzw. tacy gospodarczej.

9. Informujemy, że w Adwencie nie będzie chrztów. Najbliższy termin chrztów w parafii (po przyszłej niedzieli) to Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia).

10. Jakiś czas temu z prywatnego lasu na Podlasiu wycięto brzozę. Jeśli komuś znane są jakieś szczegóły, niech podzieli się nimi w zakrystii.

11. Polecamy lekturę prasy. Przed kościołem nowy numer miesięcznika Cuda i łaski Boże – o cudzie Eucharystycznym w Poznaniu oraz Echo katolickie, w którym m.in. czy możliwe jest, aby zmarli ukazywali się żyjącym.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności sp. Józef Świąder i Aleksander Niezgoda.

13. Solenizantom i jubilatom z bieżącego tygodnia, naszym chórzystom z okazji ich święta, przekazujemy nasze najlepsze życzenia Bożej łaski i Bożego pokoju w sercu.