XXXII niedziela zwykła

11 listopada 2018 roku

1. Bóg zapłać za ofiary tacowe oraz indywidualne na prace w parafii: z ul. Jana Pawła II – 500 zł, z ul. Zielnej, z Kobusów i z ul. Projektowanej – po 200 zł, z ul. Wspólnej, z ul. Zielnej, z ul. Jana Pawła II oraz z ul. Aroniowej – po 300 zł, z poza parafii 370 zł i 100 zł oraz z Sobolewa – 10 tys. złotych na remont starego kościoła. Ta ostatnia ofiara to nie jest datek od jakiegoś lokalnego przedsiębiorcy, ale od osoby, która – jak większość w naszej parafii – utrzymuje się z pensji. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Przy tej okazji informujemy, że w minionym tygodniu z tytułu remontu zapłacono faktury na kwotę prawie 150 tys. złotych oraz za wywóz śmieci z cmentarza – 5 tys. złotych. Do 10 grudnia, tzn. do zakończenia prac przewidzianych na ten rok, pozostaje jeszcze do zapłaty niespełna 50 tys. złotych.

2. Dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiarami do puszek wspieramy te wspólnoty Kościoła, które cierpią z powodu prześladowania. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Dziś o godz. 12.00 msza święta w intencji Ojczyzny, po niej przemarsz pod pomnik upamiętniający poległych w obronie kraju, a po złożeniu kwiatów i modlitwie za zmarłych w sali widowiskowej przy UG odbędzie się część artystyczna dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. O godz. 16.30 w kościele, zamiast modlitwy wypominkowej, różaniec w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

4. Przez cały tydzień pół godziny przed mszą świętą wieczorną różaniec wypominkowy za zmarłych. Zapraszamy.

5. W środę 14 listopada od godz. 9.00 do 13.00 można będzie oddać krew. Ambulans do poboru krwi stać będzie przy ul. Błachnii. Organizatorem akcji jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

6. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Również w piątek 16 listopada w Korytnicy Łaskarzewskiej o godz. 19.00 obędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy chętnych, szczególnie spośród kandydatów do bierzmowania, na wspólny wyjazd. Zapisy u ks. Michała do środy włącznie.

8. W sobotę 17 listopada Szkoła Podstawowa w Sobolewie świętować będzie setną rocznicę powstania. Z tej racji dodatkowa msza święta o godz. 10.00. Zapraszamy.

9. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji odbywać się będzie zbiórka produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia (konserwy, makarony, cukier , mąka, kawa herbata, kasza, olej) oraz środków czystości. W zakrystii można odebrać „torbę miłosierdzia” i do soboty włącznie przekazać ją napełnioną, jako dar dla ubogich. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podzielą się z biedniejszymi. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na diecezjalną Caritas.

10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 spod kościoła wyruszy autokar z naszymi parafianami, którzy zgłosili chęć obejrzenia sztuki teatralnej w seminarium. Niestety nie ma już wolnych miejsc.

11. W niedzielę za dwa tygodnie (25 listopada) po mszy o godz. 12.00 odbędzie się katecheza dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii świętej, oraz spotkanie dla rodziców młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. (są to spotkania dla rodziców, a nie dla babci czy dziadka). W niedzielę 2 grudnia po mszy świętej o 12.00 spotkanie dla rodziców młodzieży klas ósmych.

12. Na stolikach za ławkami znajdziemy nowe numery miesięcznika „List do pani”, „Wzrastania” oraz „Misyjnych dróg”, a przed kościołem nasz diecezjalny tygodnik „Echo katolickie”. W tym numerze m.in. historia św. Jozafata Kuncewicza oraz o grzechach skutecznie zagradzających drogę do nieba. W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarz seminaryjny na przyszły rok.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy życzenia Bożej opieki na każdy dzień, a naszym parafianom i gościom – błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

14. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej rodziny parafialnej śp. Janina Jajszczyk. Pogrzeb śp. Janiny jutro o godz. 10.00.