VI niedziela Wielkanocy

26 maja 2019 roku

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace oraz indywidualne na prace w parafii: z ul. Milanowskiej – 200 zł, z ul. Kownackiej – 400 zł, z Sobolewa – 300 zł i dar na jubileusz z poza parafii 3000 zł.

2. Pięknie dziękujemy wszystkim naszym parafianom, którzy włączyli się w przygotowania do obchodów stulecia naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem państwa sołtysów i Komitetu Jubileuszowego oraz strażakom i harcerzom. Zaskakująco duża frekwencja parafian i gości na mszy świętej i na agapie pokazuje, że takie uroczystości nas łączą. Niech Bóg będzie uwielbiony w tym wielkim dziękczynieniu za sto lat naszej parafii. Bóg zapłać także wszystkim, którzy pomogli w organizacji popołudnia kulturalnego: panu Krzysztofowi Szostakowi z chórem dziecięcym ze SP z Sobolewa, Klubowi Seniora Pogodni z panią Elżbietą Radziej i rodzeństwu Czarneckim.

3. Bóg zapłać za jubileuszowe dary z parafii: na ornat 2000 zł oraz na symbole liturgiczne umieszczone na mensie ołtarzowej, ambonie i pod tabernakulum – 6.500 zł.

4. Dziś nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.

5. Jutro w parafii o godz. 17.00 Biskup Siedlecki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Msza święta obrzędowa o godz. 17.00, pól godziny wcześniej nabożeństwo majowe.

6. Od jutra dzieci, które przystąpiły dziś do I Komunii świętej przeżywać będą swój Biały Tydzień. Jutro msza święta z udziałem dzieci pierwszokomunijnych wyjątkowo (z racji bierzmowania) o godz. 15.30. W pozostałe dni tygodnia dzieci przychodzą do kościoła na godz. 18.00.

7. W sobotę 1 czerwca dzieci pierwszokomunijne wyjadą na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Kębelskiej w Wąwolnicy oraz do Kazimierza Dolnego. Wyjazd o godz. 8.00 spod kościoła.

8. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi tylko rano. W niedzielę po mszy świętej o 10.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła.

9. W przyszłą niedzielę w parafii gościć będziemy misjonarza z Kazachstanu. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc misjonarzowi. Przed kościołem natomiast odbywać się będzie zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

10. Informujemy, iż rocznica I Komunii świętej w tym roku przezywana będzie w Uroczystość Bożego Ciała, tj. 20 czerwca. Natomiast I Komunia święta w przyszłym roku zaplanowana jest na dzień 17 maja 2020

11. Polecamy lekturę prasy. Przed kościołem nowy numer Echa katolickiego, w zakrystii do odebrania Różaniec i Anioł Stróż.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom z tego tygodnia przekazujemy nasze zapewnienie o modlitewnej pamięci i życzenia obfitości Bożych łask na każdy dzień.