II niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 roku

1. Bóg zapłać za piątkowe ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dzisiejsze ofiary na tacę oraz indywidualne na prace w parafii: z Grabniaka 200 zł oraz z ul. Błachnio 1000 zł.

2. Dziś niedziela pomocy Kościołowi w świecie. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na ten cel. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Dziś po mszy świętej o 12.00 kolejna katecheza chrzcielna. O 15.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W najbliższy wtorek wypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu wypada również kolejne czuwanie przed Jubileuszem parafii. Wieczorna msza święta z homilią, a po mszy świętej rozpoczniemy nabożeństwo adoracji krzyża. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

5. Informujemy, iż w lutym tego roku upłynęła pięcioletnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. Proboszcz parafii, działając w oparciu o prawo diecezjalne zwarte w II Synodzie Diecezji Siedleckiej skorzystał z przysługujących mu uprawnień i ponownie wybrał istniejący skład obydwu rad na kolejne 5 lat.

6. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będzie im przewodniczył ks. Kamil Duszek, doktorant KUL. Msze święte w piątek i sobotę o 9.30, 12.00, 15.30 z udziałem dzieci i 18.00. W piątek po mszy świętej o 9.30 nauka stanowa dla mężczyzn, w sobotę zaś da kobiet. Droga krzyżowa dla dzieci w piątek o 15.00. Dla młodzieży i starszych po mszy o 18.00. W sobotę o godz. 12.00 msza święta z udziałem chorych połączona z sakramentem namaszczenia chorych. Po mszy świętej o 18.00 konferencja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą świętą. W niedzielę porządek mszy świętej bez zmian. Ofiary na tacę za tydzień przekazujemy do dyspozycji Ks. rekolekcjonisty. Państwa sołtysów prosimy o odebranie z zakrystii programu rekolekcji i umieszczenie go w swoich sołectwach.

7. W niedzielę za dwa tygodnie (tj. 31 marca) po mszy świętej o 12.00 odbędzie się katecheza dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii święte oraz rozpoczną się katechezy dla narzeczonych w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa.

8. Prosimy, by osoby czytające w czasie liturgii odebrały grafik dyżurów na najbliższy czas.

9. Informujemy, że prace związane z malowaniem kościoła zostały zakończone. Należność w całości została wypłacona. Jutro rozpoczną się prace związane ze strojeniem organów. W następnym tygodniu organmistrz ma przywieźć z Niemiec dodatkowy głos – koszt 6.550 euro. Jeszcze przed Jubileuszem parafii planowany jest ostateczny odbiór instrumentu. Przy tej okazji serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wspierają parafię systematycznymi ofiarami na tacę oraz ofiarami indywidualnymi.

10. Przed kościołem nowy numer Echa katolickiego, w którym m.in. czym jest post oraz dla Boga wszystko jest możliwe - o codziennych cudach jako odpowiedzi na zaufanie Bogu oraz nowy numer pisma dla kobiet List do Pani.